Sklep internetowy czy strona internetowa jako dodatkowy kanał sprzedaży

Początkujący sprzedawcy prędzej czy później stają przed trudnym wyborem – strona internetowa, czy sklep internetowy? Dla przeciętnego Internauty te dwa pojęcia niewiele się różnią, zwłaszcza, że obecnie często dokonujemy zakupów przez Internet. Jak zatem je rozgraniczyć i co wybrać?

STRONA INTERNETOWA

Strona internetowa sklepu będzie miała formę katalogu, w którym wyszczególnione będą wszystkie dostępne w nim produkty. Klient będzie mógł na spokojnie przemyśleć decyzję o zakupie, pooglądać artykuły z każdej strony, zebrać informacje do teczki i z takim plikiem danych pójść do budynku sklepu. Alternatywnie, w zakładce kontakt będzie mógł odnaleźć numer do sprzedawcy i w ten sposób złożyć zamówienie.

Taki model sprzedaży był powszechny 5-10 lat temu, obecnie klienci mają troszeczkę inne wymagania.

www

SKLEP INTERNETOWY

Sklep internetowy oferuje praktycznie takie same możliwości, co strona internetowa – pełni funkcję katalogu, pozwala na zapoznanie się z ofertą sklepu, ma jeszcze dodatkową funkcję – pozwala na intuicyjne złożenie zamówienia bez wychodzenia z domu, dzwonienia. Wystarczy kilka kliknięć i nasz produkt jest wysyłany. Z perspektywy klienta jest to o wiele szybsze i łatwiejsze rozwiązanie.

Obecnie, dzięki rozwojowi technologicznemu, możemy cieszyć się prostymi rozwiązaniami, które oszczędzają nasz czas, a często także pieniądze. Z punktu widzenia klienta sklep internetowy będzie o wiele lepszym rozwiązaniem – jako sprzedawcy musimy jednak być świadomi, że ta opcja może wiązać się z wysokimi kosztami.

Więcej – http://www.airwave.pl/w-firmie/nowy-sklep-internetowy/

Back to Top