Regulowane elementy w fotelach biurowych

Wiele stanowisk pracy wyposażonych jest w nieodpowiedniej jakości fotele biurowe. Wszystko dlatego, że większość ludzi kupując fotel do pracy, stawia przede wszystkim na estetykę i wygląd. Jest to błąd – niewygodny fotel, który uniemożliwia przyjęcie naturalnej i wygodnej pozycji ciała często jest przyczyną zwyrodnień, uciążliwych bóli, a także sztywnienie mięśni.

Jakie regulowane elementy posiadają fotele do komputera?

Im więcej możliwości regulacji posiada dany fotel, tym bardziej i łatwiej można go dopasować do indywidualnych potrzeb pracownika. Absolutną podstawą jest siedzisko,które da się opuszczać i podnosić – dzięki temu fotel będzie odpowiedni zarówno dla niższej, jak i wyższej osoby. Oparcie powinno posiadać regulację nie tylko wysokości, ale i odchylenia, dzięki czemu każdy dopasuje je do własnych potrzeb, by zapewnić plecom jak najlepsze podparcie.

Wygodną pracę umożliwią fotele obrotowe, które można swobodnie obracać o 360 stopni. Dzięki temu można lekko i bez użycia siły zmienić pozycję lub sięgnąć w czasie pracy po potrzebne rzeczy.

Źródło: www.ergo-fotel.pl/fotele-krzesla-ergonomiczne

Back to Top